26.10.15

Прывітанне!

Сардэчна запрашаем на тыпавы шаблонны сайт для ўстаноў сістэмы адукацыі пад кіраваннем CMS "Web.Perspective"

Вітаем Вас на афіцыйным Інтэрнэт - сайце ўстановы сістэмы адукацыі пад кіраваннем CMS "Web.Perspective", распрацаваны спецыялістамі Рэспубліканскага навукова -даследчага унітарнага прадпрыемства "Цэнтр інфармацыйных рэсурсаў і камунікацый" з улікам усіх нарматыўна - прававых актаў РБ і сучасных інтэрнэт- тэхналогій.

CMS " Web.Perspective " выкарыстоўваюць :

• больш за 50 упраўленняў і аддзелаў адукацыі ;
  • больш за 1200 агульнаадукацыйных школ і гімназій ;
  • больш за 400 устаноў дашкольнай адукацыі;
  • больш за 100 устаноў дадатковай адукацыі;
  • больш за 100 устаноў прафесійна - тэхнічнай адукацыі.

Для атрымання дадатковай інфармацыі запрашаем на сайт adm.edu.by

Паважаныя карыстальнікі WebPerspective, служба тэхпадтрымкі звяртае Вашу ўвагу што выкарыстанне нашых паслуг па размяшчэнні Вашых афіцыйных сайтаў устаноў адукацыі цалкам, і нават звыш таго, адпавядае дзейным заканадаўствам Рэспублікі Беларусь.

Уся інфраструктура размяшчэння і публікацыі Вашых сайтаў у зоне edu.by знаходзіцца на тэрыторыі Рэспублікі Беларусь.

Ўзровень абароны хостынг пляцоўкі цалкам адпавядае нарматывам Аператыўна-аналітычнага цэнтра пры Прэзідэнце РБ для размяшчэння рэсурсаў дзяржаўных органаў і арганізацый, якія працуюць з дзяржаўнымі сакрэтамі. Таксама ўлічаныя міжнародныя стандарты інфармацыйнай бяспекі.

Пастаўшчыком паслуг хостынгу для Вашых афіцыйных сайтаў устаноў адукацыі ў зоне edu.by з'яўляецца дзяржаўнае прадпрыемства, якое належыць адукацыйнай галіны, Рэспубліканскае навукова-даследчае унітарнае прадпрыемства "Цэнтр інфармацыйных рэсурсаў і камунікацый".

У актыве нашага прадпрыемства больш за 12 гадоў аказання паслуг не толькі па хостынгу сайтаў, але і аказанні паслуг сувязі (правайдэр NIKS), а таксама ўдзел і паспяховыя рэалізацыі мноства НДВКП па замове розных ведамстваў і прадпрыемстваў.

Сярод нашых кліентаў былі і ёсць такія ўстановы і ведамствы як: Міністэрства адукацыі, Міністэрства юстыцыі, Міністэрства працы і сацыяльнай абароны, Генеральная пракуратура, МТЗ, усе банкі РБ, Фонд сацыяльнай абароны насельніцтва, Адміністрацыя Прэзідэнта, Белдзяржстрах, больш за 2000 устаноў сістэмы адукацыі і многія многія іншыя.

Сістэма WebPerspective з'яўляецца ўласнай распрацоўкай нашага прадпрыемства пры ўдзеле спецыялістаў БДУ.

Усе афіцыйныя сайты ўстаноў адукацыі зоны edu.by зарэгістраваныя ў належным парадку, як патрабуецца па дзейсным заканадаўстве, у Рэспубліканскім унітарным прадпрыемства па наглядзе за электрасувяззю "БелДІЭ".

Дадзеная рэгістрацыя гарантуе замацавання статусу афіцыйнага сайта за Вашым установай. Адсутнасць дадзенай рэгістрацыі можа пацягнуць ў адпаведнасць часткай 1 артыкула 22.16 Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адміністрацыйных правапарушэннях накладанне штрафу на юрыдычную асобу ў памеры ад 10 да 30 базавых велічынь. Пры гэтым таксама могуць быць ужытыя і іншыя меры адказнасці.

Просьба праверыць наяўнасць і карэктнасць рэгістрацыі афіцыйнага сайта Вашага ўстановы на партале БелДІЭ па адрасе http://www.belgie.by/ru/registration