Аб установе

Тэрытарыяльны мікрараён ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Мікашэвічы»:

Вуліцы:

Брэсцкая, Усходняя, Гомельская, Гранітная, Залінейная, Зарэчная, Кірава, Сялянская, Мінская, Маладзежная, Маставая, Пангаласаўская, Першамайская (усе дамы, акрамя дамоў №2, №4, № 4а, №6), Палявая, Палеская, Савецкая, Францыска Скарыны (дамы №2, №4а, няцотныя нумары дамоў), Чарняхоўскага.

Завулкі:

Залінейны, Залінейны 1, Залінейны 2, Палявы, Савецкі, Вузкі.

За ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Мікашэвічы» для ажыццяўлення пераемнасці замацаваны наступныя ўстановы дашкольнай адукацыі: ДУА "Яслі-сад №1 г. Мікашэвічы" і ДУА "Яслі-сад №3 г.Мікашэвічы"

Мэта работы:

Стварэнне аптымальных умоў для забеспячэння якасці адукацыі і ўдасканалення адукацыйнага асяроддзя, якое садзейнічае развіццю асобасна-адукацыйных кампетэнцый вучняў і асобасна-прафесійных кампетэнцый педагогаў.

Задачы на 2021/2022 навучальны год:

1. Удасканальваць адукацыйны працэс, арыентаваны на задавальненне адукацыйных патрэб навучэнцаў, які садзейнічае павышэнню якасці адукацыі.

2. Ствараць умовы для развіцця творчых здольнасцей высокаматываваных дзяцей у працэсе даследчай дзейнасці, у алімпіядным руху праз стымуляванне творчай дзейнасці педагогаў.

3. Ствараць умовы для забеспячэння якасці дапрофільнай падрыхтоўкі вучняў на ІІ ступені агульнай сярэдняй адукацыі і рэалізацыі прынцыпаў дыферэнцыраванага навучання ва ўмовах профільнага навучання.

4. Удасканальваць узровень прафесійнай кампетэнцыі педагогаў праз асобаснае развіццё, павышэнне кваліфікацыі, авалоданне сучаснымі адукацыйнымі тэхналогіямі.

5. Ствараць абстаноўку псіхалагічнага камфорту і бяспекі жыццядзейнасці навучэнцаў праз удасканаленне маральна здаровых адносін у сацыяльным асяроддзі, прафілактыку правапарушэнняў непаўналетнімі, арганізацыю фізкультурна-аздараўленчай работы і прапаганды здаровага ладу жыцця, стварэнне адаптыўнага асяроддзя.

6. Развіваць і ўмацоўваць матэрыяльна-тэхнічную базу, прадметна-развіццёвае асяроддзе, навукова-метадычнае забяспечанне навучання праз актывізацыю работы па развіццю пазабюджэтнай дзейнасці.

Территориальный микрорайон  ГУО «Средняя школа №2 г. Микашевичи»:

Улицы:

Брестская, Восточная, Гомельская, Гранитная, Залинейная, Заречная, Кирова, Крестьянская, Минская, Молодежная, Мостовая, Пангаласовская, Первомайская (все дома, кроме домов №2, №4, № 4а, №6), Полевая, Полесская, Советская, Франциска Скорины (дома №2, 2б, №4а, нечетные номера домов), Черняховского.

Переулки:

Залинейный, Залинейный 1-й, Залинейный 2-й, Полевой, Советский, Узкий.

За ГУО «Средняя школа №2 г. Микашевичи» для осуществления преемственности закреплены следующие учреждения дошкольного образования: ГУО "Ясли-сад №1 г. Микашевичи" и ГУО "Ясли-сад №3 г. Микашевичи"